10 خواص کشمش تیزابی عمده که نمی دانستید

سیستم گردش خون سالم
کشمش به دلیل وجود پتاسیم می تواند نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته باشد این می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سکته را کاهش دهد.

مطالعات انجام شده تاکنون نشان داده است که فیبر موجود در کشمش می تواند کلسترول بد را کاهش دهد، به طوری که فشار خون و قند خون را می توان تحت کنترل نگه داشت.

همچنین، پتاسیم موجود در کشمش تیزابی عمده می تواند در مبارزه با اسپاسم عضلانی و همچنین در تحریک تکانه های عصبی نقش داشته باشد

آنها می توانند به درمان عفونت کمک کنند
فیتونوترینت های فنلی موجود در کشمش دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند، به همین دلیل است که می توانند در از بین بردن باکتری هایی که منجر به عفونت می شوند، کمک کنند.

در کنار این موارد، کشمش به دلیل خواص ضد باکتریایی خود می تواند به کاهش تب کمک کند مطالعات در ابتدای راه هستند و شواهد کافی برای حمایت از ادعاها وجود ندارد.

سلامت چشم
آنتی اکسیدان های موجود در کشمش نقش مهمی در حفظ سلامت چشم و بینایی شفاف دارند محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد که می‌توانند بینایی را تحت تأثیر قرار دهند، با وجود آنتی‌اکسیدان‌ها انجام می‌شود، و این به حمایت در برابر دژنراسیون ماکولا یا حتی آب مروارید مرتبط با سن کمک می‌کند.

زیبایی پوست
سلامت و زیبایی پوست ناشی از سبک زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل است با این حال، مصرف کشمش می تواند با مبارزه با رادیکال های آزاد که تأثیر قوی بر روی اپیدرم دارند، از پیری پوست جلوگیری کند.

مبارزه با سلول های سرطانی
کشمش به عنوان منبع آنتی اکسیدان، احتمالا از بدن در برابر رادیکال های آزاد و آسیب اکسیداتیو محافظت می کند، عوامل خطر در بروز بسیاری از انواع سرطان.

توجه: مصرف کشمش می تواند فوایدی برای بدن داشته باشد، اما مطالعات انجام شده در حال حاضر نمی تواند شواهد علمی محکمی ارائه دهد مصرف کشمش نباید جایگزین یک رژیم غذایی متعادل شود و همچنین نباید جایگزین داروهای تجویز شده برای بیماری های مزمن مختلف شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.