جیوه می تواند برای سلامتی بسیار مفید باشد

قرار گرفتن حاد در معرض بخار جیوه منجر به اثرات عمیق سیستم عصبی مرکزی، از جمله واکنش های روان پریشی با هذیان، توهم و تمایل به خودکشی می شود برای اطلاعات بیشتر به سایت آراد برندینگ مراجعه نمایید.

قرار گرفتن در معرض شغلی منجر به اختلالات عملکردی گسترده ای از جمله ارثیسم، تحریک پذیری، تحریک پذیری، کمرویی بیش از حد و بی خوابی شده است.

با قرار گرفتن در معرض مداوم، یک لرزش خوب ایجاد می شود و ممکن است به اسپاسم شدید عضلانی تبدیل شود.

لرزش در ابتدا دست ها را درگیر می کند و بعداً به پلک ها، لب ها و زبان گسترش می یابد. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت و در سطح پایین با علائم ظریف تر ارثیسم، از جمله خستگی، تحریک پذیری، از دست دادن حافظه، رویاهای واضح و افسردگی همراه است البته عکس تلویزیون جیوه دار خود نشان از این حقیقت می باشد.

ماهی ها و صدف ها تمایل طبیعی به تمرکز جیوه در بدن خود دارند، اغلب به شکل متیل جیوه، یک ترکیب آلی بسیار سمی جیوه.

گونه‌های ماهی‌هایی که در زنجیره غذایی بالا هستند، مانند کوسه، اره‌ماهی، شاه ماهی خال مخالی، ماهی تن آلباکور و کاشی‌ماهی حاوی غلظت‌های بالاتر جیوه نسبت به سایرین هستند.

این به این دلیل است که جیوه در بافت ماهیچه ای ماهی ذخیره می شود و هنگامی که یک ماهی درنده ماهی دیگری را می خورد، تمام بار جیوه موجود در ماهی مصرف شده را بر عهده می گیرد و قیمت هر گرم جیوه قرمز در جداول رسمی کشورها موجود می باشد.

از آنجایی که ماهی ها در تخلیه آب نسبت به تجمع متیل جیوه کارایی کمتری دارند، غلظت بافت ماهی در طول زمان افزایش می یابد.

بنابراین گونه‌هایی که در زنجیره غذایی بالا هستند، بار جیوه‌ای را در بدن جمع می‌کنند که می‌تواند ده برابر بیشتر یا بیشتر از گونه‌هایی باشد که مصرف می‌کنند.

به این فرآیند بزرگنمایی زیستی می گویند.

اولین وقوع مسمومیت گسترده با جیوه در انسان به این ترتیب در میناماتای ژاپن رخ داد که امروزه بیماری میناماتا نامیده می شود و جیوه را می توان یکی از اصلی ترین مواد در بدن سگ های نگهبانی به شمار می رود.

  • منابع 
  1. Mercury (element)
  • تبلیغات
  1. حاوی ترکیبات فنلی هستند که رنگ منحصر به فرد بادمجان و بسیاری از میوه های دیگر را می دهد
  2. خرید کفش مناسب برای استحکام استخوان پا
  3. مصرف خوراکی زردچوبه و کورکومین در انسان حتی در دوزهای فوق العاده بی خطر باشد
  4. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی فیلتراسیون قرار عسل

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.